Przetwarzanie danych

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Miejskim Przedszkolu nr 5 w Bochni

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016r. informuję, iż:

1. Miejskie Przedszkole nr 5 w Bochni z siedzibą w Bochni ul. Kolejowa 10 w świetle przepisów jest administratorem danych osobowych Państwa oraz Pańskich dzieci. To oznacza, że odpowiadamy za ich wykorzystanie w sposób bezpieczny, zgodny z umową oraz obowiązującymi przepisami.

1. Państwa dane osobowe oraz dane osobowe Dzieci przetwarzane są w następujących celach:
  • Wykonywania czynności rekrutacyjnych, ewidencyjnych na podstawie wykonania obowiązku prawnego, nałożonego przez przepisy prawa rangi ustawowej na placówki oświatowe;
  • Wykonywanie czynności związanych z rozliczeniem za uczęszczanie do placówki, zgodnie z udzieloną zgodą;
  • Prowadzenie dokumentacji pobytu dzieci w przedszkolu, organizacji pomocy psychologiczno - pedagogicznej na podstawie wykonania obowiązku prawnego, nałożonego przez przepisy prawa rangi ustawowej na placówki oświatowe,  m.in. prawa oświatowego, Karty nauczyciela czy ustawy o systemie oświaty;
  • Wykonanie obowiązku sprawozdawczego oraz w celach statystycznych, wynikających z ustawy;
  • Utrzymywania, wyświetlania strony internetowej oraz ich zawartości (tj. wizerunku  wychowanków przedszkola), komunikowania się przez te strony. Podstawą do wykorzystania danych tam zawartych jest Pana/Pani zgoda wyrażona w imieniu własnym, jak i dzieci lub odpowiednie przepisy prawa.
  • Wykonywanie prawnie uzasadnionych interesów Przedszkola, w tym polegających na zapewnieniu bezpieczeństwa osób przebywających na terenie placówki.

1. Ma Pan/Pani prawo do żądania od Przedszkola dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych oraz uzyskania kopii danych.

2. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych są :
  • uprawnione podmioty (na podstawie przepisów prawa) w tym: MEN – poprzez System Informacji Oświatowej, jednostka prowadząca – Urząd Miasta,  jednostki kontrolujące,
  • podmioty, którym dane mogą być przekazane na podstawie Pana/Pani zgody lub upoważnienia.

1. Pani/pana dane osobowe będą przechowywane w zależności od celu, w jakim zostały zebrane, od przepisów prawa lub przyjętych przez Przedszkole rozwiązań, a także wyrażonej przez Pana/Pani zgody/ zgód oraz oświadczeń, przez okres, w jakim przepisy prawa nakazują Administratorowi przechowywanie dokumentacji i wypełnianie względem Pani/Pana obowiązków z nich wynikających

2. Mają Państwo prawo wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uważają Państwo, że przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy prawa.

3. W razie pytań i wątpliwości do Państwa dyspozycji pozostaje Inspektor Ochrony Danych Osobowych w Miejskim Przedszkolu nr 5, z którym można skontaktować się pisząc na adres email przedszkole5.bochnia@gmail.com telefonicznie: 14 611 18 38.