Angielski

1. Let’s have a picnic! - Zróbmy sobie piknik!

Cel: dzieci poznają nazwy wybranych owoców i warzyw oraz inne słownictwo związane z jedzeniem.

Dodatkowe słownictwo i wyrażenia: Do you like…?, Yes I do, No, I don’t.

Proponowane piosenki: We’re going on a picnic, Hungry monster.

2. Wild animals – Dzikie zwierzętach

Cel: dzieci poznają nazwy wybrane dzikich zwierząt wraz ze słownictwem związanym z miejscem ich występowania

Podstawowe słownictwo, zwroty i wyrażenia: jungle, desert, savannah, ZOO, wybrane nazwy dzikich zwierząt np.: monkey, tiger, tucan/bird (jungle), snake,lizard, coyote (desert), lion, giraffe, zebra (savannah).

Proponowane piosenki: „Walking in the jungle,”, „Who’s in the Zoo?”

3. Means of transport – Środki transportu

Cel: dzieci poznają nazwy wybranych środków transportu

Podstawowe słownictwo, zwroty i wyrażenia: car, train, plane, boat, bus.

Dodatkowe słownictwo i wyrażenia: sky, sea, truck, road, wheels, door, horn, wipers, people, babies, mummies, daddies.

1. Farm animals – Zwierzęta z farmy

Cel: Dzieci poznają nazwy zwierząt z farmy oraz odgłosy, jakie wydają.

Podstawowe słownictwo, zwroty i wyrażenia: cow, dog, duck, horse, pig, sheep, moo, woof-woof, quack-quack, neigh, oink- oink, baa.

Dodatkowe słownictwo: elephant, giraffe, monkey.

Poznawane piosenki: „Let’s take a walk around”, „Ride to the farm”

2. Spring is coming! - Nadchodzi wiosna!

Cel: Dzieci poznają wybrane wiosenne słownictwo: utrwalają wybrane słownictwo związane z pogodą oraz kolorami.

Podstawowe słownictwo, zwroty i wyrażenia: spring, flower(s), green grass, tree(s), leaf(ves), butterfly(ies), bee(s)

Dodatkowe słownictwo: sun, rain, rainbow, wybrane kolory.

Poznawane piosenki: ‘Sing a song of flowers”, „Rainbow song”

3. Easter – Wielkanoc

Cel: Dzieci poznaja słownictwo związanez Wielkanocą, rozmawiają z N-lem o wielkanocnych tradycjach

Podstawowe słownictwo, zwroty i wyrażenia: Easter, bunny, basket, egg(s), lamb, chick, cake, sausage, bread, salt, Happy Easter!

Dodatkowe słownictwo: hop, skip, run, walk.

Poznawane piosenki: „ Ten bunnies counting song 1-10”, Easter basket song”

1. Carnival - Karnawał

Cel: Dzieci poznają słownictwo związane z karnawałem

Podstawowe słownictwo: „The Hokey Pokey Shake”, The Pinocchio”, „Freeze dance”, „The penguin dance”, „Baby shark”, „Action song”, „Move and freeze”

Proponowane zabawy: „Hungry shark”, „Królestwo zwierząt”, „Balonowe zadania ruchowe”

2. Valentine’s Day – Walentynki

Cel: Dzieci poznają słownictwo związane z Walentynkami, zapoznają się ze zwyczajami, jakie panują w tym dniu.

Podstawowe słownictwo, zwroty i wyrażenia: „Blow a kiss”, „Give (me) a hug”, Say „I love you”.

Proponowane piosenki: „If you love me when you know it”

Proponowane aktywności: „What’s under the blanket?”, „Find your partner”

3. Pets – „Zwierzęta domowe”

Cel: Dzieci poznają nazwy zwierząt domowych oraz wydawane przez nich odgłosy.

Podstawowe słownictwo, zwroty i wyrażenia: dog, cat, fish, mouse, bird, woof-woof, meow, glub – glub, squek.

Dodatkowe słownictwo: lion, roar

Proponowane piosenki: „I have a pet”