Współpraca-Bibl.Pedagog.

28.11

Spotkanoe z p. Basią z Biblioteki Pedagogicznej w gruppie 5-latków (p.Monniki i p.Żanety) oraz 6-latków (p.Agaty i p.Kariny). Tym razem dzieci poznały indiańską bajkę "O Orle, który myślał, że jest Kogutem" . Bajka była pretekstem do rozmowy o życiu w wolności, z marzeniami. Był też czas na zabawę z piórkami, które symbolizowaly nasze marzenia, a naszym zadaniem było sprawić by latały.

9.11

9 listopada, po raz kolejny grupę 5-latków (p. Moniki i p. Magdy) oraz grupę 5,6- latków (p. Beatki i p. Gosi) odwiedziła Pani Basia pracująca w Bibliotece Pedagogicznej w Bochni. W związku z obchodzonym 5 listopada Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek, zajęcia dotyczyły tej tematyki. Dzieci przypomniały sobie bohaterów popularnych bajek i baśni i atrybuty z nimi związane. Dziękujemy, Pani Basiu.

9.10

Tematem kolejnych zajęć bibiotecznych w grupach 4-latków (p.Renaty i p.Joanny oraz p.Iwony i p.Natalii) z Panią Madzią był "LAS" - przedszkolaki dowiedziały się, jak ważną rolę pełnią drzewa w trwaniu życia na ziemi. Poznały różne gatunki drzew, a potem wyszukając liści za pomocą lup, utrwalały ich nazwy.

6.10

W grupach 4-latków odbyły sie kolejne zajęcia z Panią Basią, która tym razem przyszła do nas z książką pt. : "Idealna chwila". To piękna i wzruszająca opowieść o przyjaźni, wdzięczności i bezinteresownej pomocy. Bohaterką książki jest wiewiórka, która spieszy się gdzieś, a ciągle ktoś ją zatrzymuje i prosi o pomoc. Jej poświęcenie zostaje docenione przez innych.

27.09

W I budynku naszego przedskola (grupy: 4-latki, 4-latki, 5-latki, 6-latki) odby się zajęcia z Panią z Biblioteki Pedagogicznej na temat : „Czym podróżujemy?". Wysłuchaliśmy "Bajki o księciu Husajnie i latającym dywanie" (teatrzyk kambishi) - arabska bajka zaczerpnięta z Baśni tysiąca i jednej nocy. To historia trzech braci, którzy w poszukiwaniu najcenniejszego prezentu dla swojego ojca odbywają długą podróż. Każdy z nich podczas samotnych  poszukiwań odnajduje prezent, który ma sprawić, że to jemu sułtan odda królestwo i rękę pięknej księżniczki. Jednak niespodziewane wypadki zmuszają braci, aby połączyli swoje siły i wspólnie wykorzystali bezcenne dary, jakie zdobyli dla sułtana. Dla nas również było zadanie w którym połączyliśmy siły w grupach, czego efektem były czarodziejskie dywany.

21.09

"W związku z wczorajszym świętem nasze zaprzyjaznione przedszkolaki miały okazję posłuchać o tradycji nadawania Orderu Uśmiechu. Rozmawialiśmy o tym co i kto może pomóc nam w poprawie nastroju, który jak wiadomo nie zawsze dopisuje.  Panie Nauczycielki na pewno zasługują na takie wyróżnienie, ale prócz #orderusmiechu ceremonii towarzyszył obowiązek wypicia soku z cytryny. Panie zdały egzamin z uśmiechem. Jak zwykle zajęcia zakończyliśmy warsztatami plastycznymi."
(źródło: Bibliteka Pedagogiczna w Bochni)